Ślub i wesele to najważniejsze dni w życiu zakochanych. Jednak przyszła para młoda ma bardzo wiele kwestii, o których musi pomyśleć. Jednym z zadań jest właściwe udekorowanie domu i sali weselnej. Istnieje wiele interesujących inspiracji, którymi można się kierować. Warto się z nimi zapoznać. 

Dekoracje ślubne – od czego zacząć?

Każda para młoda marzy o tym, aby podczas najważniejszego dnia w ich życiu dekoracje zainteresowały i podkreśliły doniosłość tej chwili. W pierwszej kolejności warto więc zastanowić się jaki będzie motyw przewodni oraz styl, w którym utworzone będą dekoracje. 

Ozdoby przy domu, a także na sali weselnej powinny być spójne ze sobą. Bez względu na styl dekoracji, można wyróżnić kilka elementów, z których będą się one składały. Przede wszystkim na sali nie może zabraknąć właściwych kompozycji kwiatowych (które w nieco zmodyfikowanej formie mogą się także pojawić przed domem), a także atrakcyjnej zastawy, świec oraz podziękowań dla gości, które znajdują się na stołach. Nie bez znaczenia jest także dobrze dobrany obrus oraz bieżniki. 

Co jeszcze powinno się zawierać w dekoracjach weselnych?

Kompletując dekoracje weselne z Postwood.pl, wiele par młodych wybiera także napis „LOVE” oraz „MIŁOŚĆ” lub inicjały nowożeńców. Umieszczenie takiego dodatku w rogi sali weselnej sprawia, że całość prezentuje się bardzo atrakcyjnie, szczególnie kiedy światła zostaną przygaszone. 

Ogólnie oświetlenie pełni bardzo ważną rolę. Dekorując salę weselną, można użyć także specjalnych żarówek retro, atrakcyjnych lampionów, drobnych światełek oraz nowoczesnych list ledowych. Przy pomocy samego światła można stworzyć naprawdę niepowtarzalny klimat. 

Jak wspomniano wcześniej, ważne są także wszelkie tekstylia. Nie należy kłaść przypadkowych obrusów czy serwetek na stołach, a stół przy którym będzie siedziała młoda para powinien się wyróżniać. Można się tam pokusić np. o jakieś dodatkowe materiały ozdobne czy serwetki. Warto też sprawdzić jakie firany i kotary są dostępne na sali. Jeżeli nie dodają one uroku, można je zamienić na coś bardziej subtelnego i lekkiego. 

Styl dekoracji na sali weselnej powinien współgrać ze stylem całego wesela. Możliwości jest bardzo wiele. Warto zapoznać się z dostępnymi ofertami i podjąć przemyślaną decyzję, aby ostateczny efekt zachwycił zarówno młodą parę jak i gości weselnych. W razie problemów warto zasięgnąć pomocy specjalisty zajmującego się zawodowo dekorowaniem i ozdabianiem sal weselnych i innych miejsc.