Kiedy zbliża się zima, a temperatura na dworze gwałtownie spada, warto zaopatrzyć się w czapkę zimową. Jest ona niezbędnym elementem zimowej garderoby nie tylko dzieci, ale również dorosłych. 

Czapka niezbędna zimą

Choć niektórzy rezygnują z noszenia czapek jest to element garderoby, który powinien się znaleźć w każdej szafie. Czapka chroni przed utratą ciepła, a ono najszybciej ucieka z organizmu właśnie przez głowę. Lekarze rekomendują noszenie czapek, szczególnie w mroźne dni. Mnogość ofert i rodzajów czapek sprawia, że noszenie okrycia głowy to nie tylko obowiązek, ale też przyjemność. Czapka może świetnie podkreślać zimową stylizację i dodawać jej charakteru.

Jaką czapkę wybrać?

Czapki zazwyczaj wykonywane są z wełny lub akrylu. Te pierwsze lepiej grzeją, bo mają niesamowite właściwości termiczne cenione od setek lat. Wełna jest tworzywem naturalnym, co sprawia, że włosy pod czapką nie będą się elektryzować. Z kolei akryl jest posiada mniejsze właściwości termiczne, ale jest zdecydowanie łatwiejszy w pielęgnacji. Będzie też świetnym rozwiązaniem dla osób uczulonych na wełnę lub nielubiących jej szorstkiego dotyku.

Czapka zimowa dla dziecka

Czapka zimowa dla niemowląt i małych dzieci powinna być dobrze dopasowana. By uniknąć jej spadania i częstego poprawiania warto wybrać czapkę wiązaną pod brodą. Dodatkowo osłania też szczelnie uszy dziecka. By czapka była cieplejsza można wybrać model ocieplany od wewnątrz polarem. Starsze dzieci, którym przeszkadza już wiązanie, chętnie będą nosić kolorowe czapki z pomponem. Dla dziewczynki można zdecydować się na elegancki, ciepły berecik. Na mroźne dni warto wybrać czapki bardziej zabudowane – kominiarki lub uszatki. Młodzież z kolei bardzo chętnie wybiera modne zestawy – czapka w ulubionym fasonie i pasujący do niej kolorystycznie komin. 

Czapka zimowa dla kobiet i mężczyzn

Panie dbają, by ich czapka nie tylko chroniła przed zimnem, ale też pasowała do ich zimowych stylizacji. Wybór jest naprawdę duży. Do codziennych miejskich stylizacji bardzo dobrze pasują jednokolorowe czapki typu smerfetka. Każdą sportową stylizację ożywi czapka z pomponem, która nigdy nie wychodzi z mody. Dla pań ceniących elegancję wspaniale nadają się berety i toczki. W cieplejsze dni można zdecydować się na modne w ostatnich latach szeroki opaski.

Panowie zazwyczaj wybierają proste czapki, przylegające do głowy lub nieco dłuższe. Czapki z pomponem również doskonale się sprawdzą. Niezależnie od wybranego kroju czapki zimowej, można wybrać taką, która będzie dodatkowo ocieplana polarem. Dopełnieniem zimowej stylizacji będzie dobranie pasującego do czapki komina lub szalika.