Cięcie styropianu, choć z pozoru proste, przysparza wykonawcom ogromnych problemów. Szczeliny, które pojawiają się na skutek krzywego przycięcia, są gwarancją ogromnych mostków termicznych, szpecą też budowę swoim wyglądem. W jaki sposób rozwiązać ten problem? Czy istnieją rozwiązania pomagające w precyzyjnym cięciu styropianu? Jak sprawdzają się specjalistyczne maszyny do cięcia tego materiału w praktyce?

Cięcie styropianu – problem, który widać na polskich budowach gołym okiem

Każdy, kto choć raz wizytował budowę na rodzimym rynku, doskonale zdaje sobie sprawę, jak wygląda praca ze styropianem. Ogromne dziury powstałe w wyniku złego docięcia widać nie tylko w miejscach trudno dostępnych takich jak łączenie krokwi z murem, ale też tych, które nie wymagają przesadnej precyzji. Cięcie styropianu z wykorzystaniem piłki lub noży jest skuteczne tylko w pewnych warunkach. O ile dokładne docięcie materiału o grubości 2-5 cm nie stanowi większego problemu, to ten pojawia się w momencie, gdy przychodzi nam przeciąć twardy styrodur lub styropian o grubości 15 czy 20 cm.

Na całe szczęście nie jesteśmy skazani na bylejakość. Na rynku dostępne są maszyny, które ułatwiają pracę przy cięciu styropianu i mocno poprawiają precyzję. Chcąc wykonywać swoją pracę z należytą dokładnością, warto zainteresować się maszynami do cięcia styropianu.

Maszyny do cięcia styropianu od RemonTech

Przecinarki do styropianu firmy RemonTech są bezpieczne i dostosowane do potrzeb firm remontowo-budowlanych. Ich wykorzystanie pomaga zadbać o jak najmniejsze straty materiału i przyczynia się do mniejszej ilości śmieci, które fruwają po każdej budowie. Niewielkie kuleczki potrafią przysporzyć sporych problemów, dlatego pozbycie się ich jest niezwykle istotne dla zachowania czystości na terenie inwestycji.

Profesjonalne maszyny do cięcia styropianu i styroduru dostępne są w kilku wersjach. Charakteryzują się wyjątkową precyzją i są bardzo proste w użyciu. Małe wymiary sprawiają, że przycinarki są proste w transporcie i pomagają ciąć styropian w każdych warunkach.

Maszyny do cięcia styropianu zasilane są prądem o mocy 230V. Umożliwiają regulację kąta cięcia w pionie (0-90 stopni) i poziomie (0-90 stopni). Są wyposażone w bezpiecznik termiczny, który zabezpiecza je przed przegrzaniem i przepaleniem drutu. To ergonomiczny i w pełni mobilny sprzęt, który możemy wykorzystać na każdej budowie. Przyda się zarówno do cięcia styropianu fasadowego, podłogowego jak i twardego polistyrenu ekstrudowanego (styroduru).