W ostatnim czasie tablice manipulacyjne cieszą się dużą popularnością. Nic dziwnego – jest to produkt genialny w swojej prostocie, którzy przykuwa uwagę dziecka, pozwala rozwijać jego wyobraźnię, a także ciekawość. Jest to świetne połączenie zabawy i nauki dla najmłodszych. W ofercie sklepu FoxyFamily – foxyfamily.pl, dostępne jest kilka jej modeli. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi tablicy manipulacyjnej.

Czym jest tablica manipulacyjna?

Jak wspomniano wcześniej tablica manipulacyjna to wyjątkowa zabawka edukacyjna. Poszczególne modele mogą się od siebie różnić elementami, dzięki czemu przydadzą się dzieciom mniej więcej od 2 do 6 roku życia. 

Podstawą każdej tablicy jest zwyczajna płyta, do której przymocowano poszczególne elementy jak np. elementy codziennego użytku:

 • obrotowe koła zębate, 
 • figury geometryczne, 
 • haki,
 • zamki,
 • zawiasy,
 • rzepy,
 • guziki,
 • sznurki,
 • pomponiki,
 • włączniki światła, 
 • zatrzaski itd.

A także różne zabawki i przedmioty przeznaczone specjalnie do ćwiczenia koordynacji ruchowej rąk, motoryki, a także logicznego myślenia. Wszystko jest bezpieczne i idealnie ze sobą skompletowane. 

Zalety zakupu tablicy manipulacyjnej

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że tablica manipulacyjne jest wielofunkcyjna. Zamiast kupować wiele przypadkowych zabawek, warto zainwestować w jedną tablicę, która zapewni bardzo dużo dobrej i wartościowej zabawy. Tablice manipulacyjne ułatwiają poznawanie świata i rozwijanie najważniejszych umiejętności. Zabawka ta zawiera wiele elementów spotykanych w codziennym świecie, których maluch nie może samodzielnie dotykać np. przełącznik. 

Warto zaznaczyć, że tablice manipulacyjne są inspirowane pomocami wykorzystywanymi w pedagogice Marii Montessori. Ich celem jest także rozwijanie samodzielności u dzieci przez zabawę. Tablica daje naprawdę dużo możliwości, dzięki czemu nie znudzi się tak szybko. Niektóre modele mogą także wydobywać dźwięk lub posiadać różne faktury, które z pewnością będą oddziaływały na dotyk. 

Tablica manipulacyjna z pewnością zaciekawi wszystkie dzieci. Z uwagi na to, że dostępny jest szeroki wybór modeli tablic, można wybrać jak najlepszy produkt dla siebie. 

Tablice manipulacyjne dostępne w sklepie FoxyFamily 

W ofercie FoxyFamily dostępne jest wiele modeli tablic manipulacyjnych. Do niektórych z nich można dokupić wybrane akcesoria. Dostępne tablice mają kształty różnych zwierząt np. słonia, żyrafy, lwa, koali, lamy, leniwca i innych. Dzięki czemu prezentują się one jeszcze bardziej ciekawie i zachwycająco. Na poszczególnych modelach tablic znajdują się m.in. takie atrakcje jak: gwizdek, haczyk okienny, labirynt, pręt ze śrubkami, uchwyt meblowy z kółkami, sygnalizator świetlny, dzwoneczek, koła zębate, zasuwa, kółko meblowe proste, przełącznik, lusterko, suwak, pleciony ogon, zegar, klamrę na pasku, zasuwkę prostą, zapornicę, zegar, kalkulator, sorter, kołatkę, dzwonek rowerowy, but na rzep i but sznurowany. Jak widać możliwości jest bardzo wiele, dzięki czemu zabawki prezentują się naprawdę atrakcyjnie. 

Tablice manipulacyjne to świetne i warte polecenia zabawki edukacyjne. Dzięki ich wykorzystaniu można rozwijać motorykę małą i nabyć nowe umiejętności. Tablice wykonane są ze sprawdzonych i bezpiecznych materiałów, dzięki czemu dzieci mogą się nimi bawić bez obaw. Ponadto, poszczególne modele wyposażone są w naprawdę wiele ciekawych elementów, które zainteresują każde dziecko i zagwarantują długie godziny wartościowej zabawy. 

Koniecznie doczytaj: https://foxyfamily.pl/tablica-manipulacyjna-co-to-takiego/