Sypialnia spełnia w naszym życiu codziennym rolę pomieszczenia, w którym możemy wypocząć, zregenerować się i zrelaksować. To drugie z wnętrz domowych, zaraz po łazience, w stosunku do którego mamy zwykle duże oczekiwania. Przyjemna muzyka, zapalone świece oraz kojące nas zapachy, nie będą mogły zdziałać cudów, jeżeli nie wybierzemy wyposażenia zgodnie ze swoimi potrzebami. Co ciekawe, kiedy przychodzi chwila, w której trzeba będzie wybrać łóżko, zwykle rozkładamy ręce. Obecnie na rynku, istnieje wiele modeli łóżek, jednakże zdecydowanie największą popularnością cieszą się łóżka drewniane oraz łóżka wykonane z palet? Które z nich będą lepsze? Ich wady i zalety postaramy się przybliżyć w poniższym artykule. 

Wady i zalety łóżek z palet

Popularność łóżka wykonanego z palet, jest jak najbardziej uzasadniona. Mają one bowiem dużo zalet, które sprawiają, iż wielu użytkowników wybiera je zamiast łóżek tradycyjnych. Nie są one jednakże pozbawione minusów. 

Najważniejszy minus łóżka wykonanego z palet, to sztywna konstrukcja. Materac ułożony na paletach nie pracuje właściwie, tak jak w wypadku materaca umieszczonego na podłodze. Ponadto palety mają sporo zakamarków, są trudne do czyszczenia wewnątrz, zatem nie jest to zbyt higieniczna opcja, która mogłaby zostać polecona alergikom. 

Łóżka wykonane z palet, mają jednakże całkiem sporo zalet, a wśród nich jest: 

  • niski koszt – na ogół palety można zdobyć niemalże za darmo, koszty zbudowania wymarzonego łóżka zamkną się zatem w cenie dodatkowych surowców (elementów montażowych, wkrętów, lakieru czy papieru ściernego),
  • ekologia – palety są nierzadko odpadem, zatem zrobienie z nich łóżka to życie według zasad zero waste, 
  • opcja dopasowania łóżka do dowolnego pomieszczenia – palety mogą zostać ułożone w różnych kombinacjach,
  • opcja projektowania oraz oryginalny wygląd – za sprawą własnej kreatywności możemy stworzyć nowoczesne łoże mające nietypowy wygląd i wyjątkową konstrukcję. 

Wady i zalety łóżek drewnianych 

Trudno będzie nam sobie wyobrazić bardziej solidne łóżka, aniżeli te przygotowane z drewna. Na ogół jeden taki mebel, może wytrzymać wiele lat użytkowania. 

Łóżko wykonane z drewna, powinniśmy traktować jako inwestycję, która bardzo szybko się zwróci. Za większe pieniądze, otrzymamy bowiem wyposażenie, które posłuży nam przez szereg lat. 

Drewniane łóżko jest także po prostu piękne, zaś jego wkomponowanie w dowolny styl, nie sprawia żadnych kłopotów. 

Jeśli chodzi o wady takiego mebla, to raczej ciężko je znaleźć. Zdaniem wielu osób to jeden spośród solidniejszych o piękniejszych elementów wyposażenia sypialni.